Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пропадна утрешната визита на френския министър на културата в България, Франк Ристер гаси пожара в "Нотр Дам"

Служители на спешните екипи в Париж описват ситуацията пред Франк Ристер
Ключови думи: Франк Ристер, Нотр Дам, Париж, Франция, България, Лувър, Св. Кирик, Созопол, Пловдив, Боил Банов, парламент

Пропадна дългоочакваното посещение на френския министър на културата Франк Ристер в България.

Той трябваше да е на визита у нас утре - 17 април, както анонсира българският му колега Боил Банов в края на миналия месец в парламента.

След запитване на „Флагман“ днес от Министерството на културата съобщиха, че Франк Ристер е отложил всичките си посещения в чужбина.

От пресцентъра на ведомството не успяха да кажат дали поводът е пожарът в парижката катедрала „Нотр Дам“.

Причината за отлагането на посещенията в чужбина обаче била както случващото се в момента, но и изборите (вероятно евроизборите идния месец).

Справка в twitter-профила на Франк Ристер показва, че през последните часове той е особено активен заради драмата с пожара в катедралата „Нотр Дам“. Ристер се намира на мястото на събитията заедно със спешните екипи и дава интервюта.

Боил Банов се надяваше френският му колега да посети настоящата европейска столица на културата Пловдив, както и морския град Созопол.

България и Франция работят по проект с музея "Лувър", като идеята е созополският Св. Кирик да стане световен „остров на изкуствата и културата“.

Пред парламента на 29 март Боил Банов заяви: „Френският министър на културата ще дойде специално на посещение на 17 април 2019 г. в България. Ще отидем заедно, разбира се, в столицата на културата Пловдив, ще отидем заедно и на остров Св. св. Кирик и Юлита, където заедно Франция и България сме си стиснали ръцете да изработим един изключителен проект „Остров на изкуствата и културата“, който включва съвременни изкуства, подводна археология и музей, археология – нещо изключително, което, мисля, че ще даде добавена стойност и принос в развитието въобще на културния туризъм в страната и на туризма като цяло. Да сме живи и здрави, много се надявам!

Той постави въпроса и пред президента Макрон 2025 г. да бъде Година на културата и изкуствата на България във Франция. Това е нещо изключително! Трябва да Ви кажа, че наистина много се надявам на 17 април тук да го обяви. Това означава една година България да присъства във всички сцени, музеи, галерии, библиотеки във Франция, в цяла Франция – това досега не е правено.“

1
Коментара по темата
1.
франция
16.04.2019 19:36:52
да признае алжирски геноцид
  Добави Коментар
Обявен е нов бойкот в България Планиращите протеста захапаха и банките От властите с важно решение относно чужденците с предоставена временна закрила Ето какво решиха от МС
Ето прогнозата за времето По Черноморието ще е облачно и мъгливо Интересен празник е Има много народни поверия
Космическа храна и излагация в Hell`s Kitchen, готвачките изпратиха космонавтите ни на Марс Шеф Ангелов нарече сините мухльовци, защото скриха зад единствената дама в отбора си и й намазаха кънките, а на златните обеща 100 бона, ако размажат червените пак Ужасна трагедия в чужбина Военен самолет се разби, има много починали
Потъна в скръб Скалата загуби кучето си Треньорът на Григор Димитров: Синер е... Напълно невинен
Каза й разтърсващи думи Вики харесва Брани Жена наби мъжа си В Монтана
Милионерка е Сами Шийн не е много срамежлива, прилича на баща си в това отношение Много е силен Рамазанов си върна на друг класен спортист