Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Защо от „опозиционната“ ДПС се изпокриват в миша дупка, когато чуят за корупция по високите етажи на властта

Прави ли са онези, които твърдят, че партията на Делян Пеевски и Ахмед Доган владее голяма част от спецслужбите и съдебната власт?
Ключови думи: корупция по високите етажи, Пеевски, Доган, Движение за права и свободи, Карадайъ, Велислава Кръстева, Бойко Борисов, ГЕРБ, парламент, КСНС, корупция, власт, опозиция, правителство, Борисов 1, Борисов 3, ТЕЦ Варна

Партиите у нас харесват да говорят против корупцията – темата е популярна и носи политически дивиденти. Особено тези в опозиция обичат да се заканват, че ако дойдат на власт, ще въздадат възмездие на настоящото корумпирано управление.

Не така стоят нещата обаче с една от формациите у нас – Движението за права и свободи (ДПС).

От няколко седмици властта се тресе от сагата „апартаментгейт“. Това е удобно вдигната топка за мощно воле за всяка нормална опозиция.

ДПС обаче няма мнение по темата. Тя в опозиция ли е?

Смята ли, че всичко е наред с апартаментите на властта? Не мисли ли, че е налице системен проблем? Че се крият данъци от изповядване на сделки на нереално ниски цени? Плащат ли с незаконни средства купувачите – политици и висши държавни служители? Партията на Доган и Пеевски мълчи.

Заради „апартаментгейт“ президентът дори свика Консултативен съвет за национална сигурност (КСНС) на тема: Резултати от противодействието на корупцията по високите етажи на властта. Необходимост от мерки“.

Всички политически сили от парламента имаха мнение по темата - разбира се, с едно изключение.

От опозиционната БСП, естествено, бяха най-активни и предложиха някакви мерки за справяне с корупцията.

От ГЕРБ от немай къде признаха, че проблем все пак има, но не се съгласиха да предприемат системни действия, а се ограничиха с оставки в партията.

Волен Сидеров от „Обединени патриоти“ попита каква е връзката между корупцията по високите етажи на властта и националната сигурност. Спорно мнение, но все пак мнение.

Еклектичният Веселин Марешки, който продължава да твърди, че е в опозиция, пак удари рамо на ГЕРБ и нападна президента и БСП, че правят пиар кампания преди изборите.

От петата парламентарна формация обаче не се чу нищо. Номиналният председател на ДПС Мустафа Карадайъ пристигна на КСНС с пиар депутатката Велислава Кръстева, но не коментира нищо нито преди, нито след заседанието.

По други теми в КСНС не е било така и Карадайъ е изказвал мнение. За корупцията по високите етажи обаче той и колегите му в ДПС отсъстват от дебата.

Движението за права и свободи всъщност има гледище по почти всички политически въпроси в страната. По здравеопазване, социални политики, земеделие, вероизповедания, права и свободи за малцинствените групи и по всякакви други теми партията вади добре подготвени говорители, които да защитят адекватно конкретни тези. Стане ли въпрос за борба с корупцията, обаче, всички там се изпокриват в миша дупка.

Прави ли са тогава онези, които казват, че партията на Доган и Пеевски владее задкулисно голяма част от службите и съдебната власт?

Борисов и Цацаров обслужват ли бизнес-кръговете на ДПС – формация, наричана от някои най-успешния проект на комунистическата „Държавна сигурност"?

Направи ли многомилионен подарък правителството „Борисов 3“ на новия бизнесмен Ахмед Доган със студения резерв за ТЕЦ „Варна“? Готви ли нов такъв подарък с прилежащото пристанище? Затова ли от ДПС мълчат?

На кого кабинетът „Борисов 1“ продаде „Булгартабак“? Защо медиите на Делян Пеевски подкрепят всички правителства на Бойко Борисов и защитават яростно главния прокурор Сотир Цацаров и шефа на КПКОНПИ Пламен Георгиев? Защо ДПС подкрепиха избора на Георгиев? Ще подкрепят ли сега от кумова срама инициативата на БСП за свалянето му от поста? Ще договорят ли с ГЕРБ и следващия „послушко“, който да ги обслужва?

Твърде много въпроси и все май реторични.

15
Коментара по темата
15.
Крият се
10.04.2019 08:18:32
защото не им харесва антикорупционния "висок стандарт" в "морала" на ГЕРБ. Предпочитат стандарта на Доган...
14.
Реал
09.04.2019 22:42:06
Дпс ако не съществува в българия нивата на корупция ще паднат с 40 % малцинствата ще заживеят по свободно и по цивилизовани защото през годините дупесе нищо хубаво не е направил за избирателите си
13.
Турчин
09.04.2019 22:27:32
Не на русчиите комунисти доносници ционисти от говурското дс дпс
12.
Looper
09.04.2019 20:19:28
Лисицов е от малкото качествени и смели журналисти у нас. Дерзай, друже, скоро ще ги изметем!
11.
Рокафелер
09.04.2019 19:41:19
Днес беше първата ми среща с психолог. Нормално ли е през цялото време да цъка с език и да вика:
- Вeрно ли?!
10.
Аз
09.04.2019 19:26:23
Гледаш го - нищо и никакъв човек, пък ...уникално прост...като новоназначен министър
9.
Защо ли?
09.04.2019 19:23:34
Ами защото има пишманпатриоти които продават бг паспорти на всеки,но не и на етнически българи от Македония, Сърбия, Украйна. За крими албанец който се укрива може,но за истински българи не!
Та разликата е в това,че едните имат повече власт,която ако имаха курбанпатриотите,мале мале ти да видиш плюскане!
8.
1
09.04.2019 18:59:50
Че те Свинята, Тиквата и Рязания държат цялата държава...
7.
Лос Мадурос
09.04.2019 18:37:03
Да заколим прасето с една Карнобатска Гроздова ( така се казва в рекламата , но . . . . . . хахаха ) ! :D .
6.
Аааа
09.04.2019 18:24:06
Пеевски държи цялата държава,купи бтв,булгартабак,лавка,химко враца,технополис и още колко медии и предприятия,той коли той беси.живков го каза в който е парата в него е властта
5.
дпс (доносническа партия на сатаната)
09.04.2019 18:18:49
дпс (доносническа партия на сатаната)
4.
ггггггггггггггггг
09.04.2019 18:13:30
защото, всички от ДПС ще са в пандиза и ще ги уважават подобаващо
3.
Руенлия
09.04.2019 18:12:35
Гласуваш за ДПС получаваш земеделската мафия на партизанския внук Дурхан и паплача около него
2.
Marinero
09.04.2019 17:42:26
Лисицов, КОЙ да ти каже друже. Стратега от Дръндар реди едни от най-сложните пасианси в политиката и е нбенадминат в това си умение.
1.
*********
09.04.2019 17:35:32
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
  Добави Коментар
В неделя затварят важен булевард в Бургас, вижте защо Ще се проведе състезание Важно за шофьорите. До утре ще продължат ремонтните дейности в посока Бургас на АМ „Тракия“ В две от четирите ленти в участъка от 3-ти до 5-ти км все още се извършва ремонт
Павел Чепов получи високото отличие „Рицар на книгата“ 2025 година Отличието бе връчено на тържествена церемония в литературен клуб „Перото" Бургаската гордост Сами Мануелян и неговата банда се присъединяват към легендарната ТАНГРА, с които ще посрещнем Джулай морнинг Бургаският концерт ще се проведе по традиция до Моста с начало в 20.00 часа на 30 юни, понеделник
600 хил. българи вече го направиха, ако не сте, побързайте – срокът е 30 април НАП отчита рекорден брой електронни декларации Заряза Турция, поема към нов живот и кариера в Италия Той е голямата звезда на турското кино
Прокуратура и ГДБОП с подробности за разбитата нарколаборатория край Свети Влас (ВИДЕО) Задържани са двама поляци, които превърнали къща под наем в кухня за производство на амфети и пико Тъпче се само с боклуци Ям пица и паста всеки ден, здравословното не ме вълнува, признава Маги Халваджиян
Очаква дете Натали Трифонова е бременна с момче Огромна руска атака по Киев (ОБНОВЕНА) Най-малко 9 загинали и десетки ранени
13-годишно дете в кома след катастрофа Блъснат е с тротинетката си Пенсионен фонд "Топлина" е с най-висока доходност за последните 2 г. при универсалните, професионалните и доброволните фондове