Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Личност на годината 2018: Доц. д-р Димитър Минчев от БСУ, който открива и отглежда гении още от началното училище

Доц.д-р Димитър Минчев създаде Академия за таланти по програмиране и Школа по роботика, в които подготвя над 150 ученици годишно
Ключови думи: личност на годината, димитър минчев, бургаски свободен университет, флагман, бургас


Доц. д-р Димитър Минчев е преподавател в Бургаския свободен университет. Създава уникалните Академията за таланти по програмиране и Школа по роботика за ученици от Бургас. Подготвя студенти за Републиканската студентска олимпиада по програмиране в Клуб по състезателно програмиране. Организира най-голямото съревнование за разработка на настолни и мобилни приложения на морето ХАКАТОН @ БСУ. Участва в националната програма Обучение за ИТ кариера на Министерството на образованието и науката (МОН). Инициира ученическото състезание по програмиране CODE@BURGAS.

Доц. д-р Димитър Минчев е номиниран в класацията на Флагман.бг за Личност на 2018 г. Предложението идва от академичното ръководство на Бургаския свободен университет и зад него застават президентът на вуза проф. д-р Петко Чобанов и ректорът проф. дпн Галя Христозова - за активната му преподавателска работа с над 150 ученици през 2018 година в създадените и ръководени от него Школа по роботика и Академия за таланти по програмиране.

Образователните инициативи на доц. Минчев предоставят на децата от Бургас изключителната възможност да се обучават от университетски преподаватели в модерна академична среда със съвременни научно-преподавателски методи и подходи. Стремежът на доц. Минчев е да събуди и запази интереса на децата към програмирането и да подготви бъдещите ИТ специалисти на Бургас. Благодарение на обучението, което получават при доц. Минчев, децата печелят редица състезания по програмиране.

Това го доказва и засиленият интерес към Академията и Школата по роботика - през 2018 година са организирани допълнителни летни школи – за начинаещи, за напреднали и по роботика.

„Като доцент по информатика и компютърни науки в Центъра по информатика и технически науки при БСУ, заедно със своя екип, доц. Минчев успява да намери точния подход към децата от различни възрастови групи и различни училища в града и да събуди техния интерес към конструирането и моделирането. Млад и амбициозен, той умело съчетава научно-преподавателската си дейност в университета с часовете в Школата по роботика и в Академията за таланти по програмиране“, споделят от ръководството на Бургаския свободен университет.

Доц. д-р Димитър Минчев успява да събуди и запази интереса на децата към програмирането и да подготви бъдещите ИТ специалисти на Бургас

Школата по роботика и Академията за таланти по програмиране имат над 6-годишна история. Обучението в Академията е организирано в тематични школи за начинаещи, напреднали и експерти: C++; C#; XAMARIN; ASP.NET.

През образователните им програми са преминали повече от 500 деца от град Бургас. Този факт е ярко доказателство за постоянния и нарастващ интерес към този вид иновативни ученически структури към БСУ, ръководени от доц. Минчев, и за удовлетвореността на родителите от обучението на техните деца. Знанията, които децата получават по конструиране и моделиране на роботи, по основи на програмирането, по разработка на различни приложения, се оценяват високо и от училищните им преподаватели, с които екипът на доц. Минчев е в постоянна връзка и сътрудничество.

Академията по програмиране и Школата по роботика се радват на голям интерес. Всяка година над 150 деца минават през тях

Освен това Академията по програмиране и Школата по роботика работят съвместно с американска неправителствена организация. Всяка година възпитаници на доц. Минчев заминават на детски лагер в САЩ, където с талантливи деца от цял свят участват в различни активности. И всичко това за сметка на американското НПО.

През лятото на 2018 г. Академията към БСУ навърши 6 години

Плановете на Академията за 2019г.  са още по-амбициозни. Тече сериозна подготовка за организирането на пилотен проект - ученическо състезание CODE@BOURGAS. В него ще участват както деца от Академията, така и възпитаници на различни гимназии в града. От елитни училища вече са заявили интерес за първото издание на престижната надпревара. А ако приключи успешно и участват над определен брой състезатели, състезанието няма да е само на местно ниво, а на национално.

Искаме да покажем, че в Бургас има много ученици, които проявяват интерес, които са много силни в програмирането, за да докажем, че Бургас е IT град! Както кметът Димитър Николов, така и ние искаме градът да се развие в тази посока, споделят от Академията.

Образователните инициативи на доц. Минчев предоставят на децата от Бургас изключителната възможност да се обучават от университетски преподаватели в модерна академична среда със съвременни научно-преподавателски методи и подходи

Доц. д-р Димитър Минчев е роден през 1978 г. През 2003 година придобива образователна степен бакалавър по информатика и компютърни науки в Бургаския свободен университет. Продължава образованието си в Шуменския университет "Епископ Константин Преславски", където завършва магистърска програма "Информатика и компютърни науки" през 2007 г., през 2012 г. защитава докторска степен по информатика и компютърни науки от Институт по информационни и комуникационни технологии на Българската академия на науките, а от 2018 г.  е доцент по информатика и компютърни науки на Бургаски свободен университет

Номинациите за най-достойните наши съграждани за 2018 година продължават до 5 януари, включително. От 6 януари започва онлайн гласуването, което ще е с тежест от 50 %. Повече за конкурса и регламента ВИЖТЕ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ.
Сериозно природно бедствие в... Гърция Без ток остават... Жители на Русенско
Майка уби сина си Ужас в САЩ Три коли горяха в... Перник
Почина ръгбистът канибал, който яде човешка плът, за да оцелее след самолетна катастрофа Алваро Мангино, един от 16-те пътници, оцелели при станалата печално известна самолетна катастрофа през 1972 г., почина на 29 март след пневмония Как Европа стана играчка на глобализма Евроатлантическите ценности бяха изхвърлени на боклука от самите либерали, казва Бетина Жотева
Нови ограничения по магистралите, край на карането със 140км/ч Шофьорите, отказали тест за алкохол и наркотици след катастрофа, влизат в пандиза Има-угажда си! Пръсна 10 бона за шопинг Не хапнах паста и пица, на диета съм, само морски дарове, споделя Гани
Зодии, които трябва да бъдат център на внимание Те не обичат да бъдат игнорирани Тайната на един буркан с кафе: Как една лъжица спасява шкафа от влага завинаги Поставете буркана къдетп решите и влагата ще изчезне без никакви допълнителни разходи  
Жена намушка двама младежи след спор за силен шум Нападателката е била задържана По последни данни: 2056 души са загиналите в Мианмар Броят на ранените надхвърля 3 900 души, а около 270 души все още са в неизвестност