Пети пореден успех за Нефтохимик! Победи и Димитровград

Ключови думи:
Нефтохимик спечели с 3:1 домакинството си на Димитровград 1947 в V-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Това бе петата поредна победа за тима, с която категорично защити лидерската си позиция във временното класирането.

„Шейховете“ откриха резултата по-малко от минута след старта на мача. При центриране от корнер, вратарят на гостите Владислав Димитров се намеси, но изпусна топката. Деян Христов се възползва от ситуацията и се разписа за 1:0. Инициативата остана при домакините, но дългите им центрирания и постепенни атаки не създадоха чисти голови положения. В 17-та минута гостите от Димитровград успяха да изравнят. След атака по левия фланг, техен нападател бе оставен непокрит и от воле изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Ферди Мюмюнов. До края на полувремето равенството се запази.

След почивката „шейховете“ повишиха темпото на игра и отново излязоха напред в резултата. В 69-та минута Деян Христов за втори път бе точен. Той засече центриране с глава и се разписа за 2:1. Минута по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като техен играч получи втори жълт и съответно червен картон. Третото попадение за домакините бе дело на Михаил Георгиев. В 82-ра минута, след асистенция на Мирослав Радев, с плътен удар оформи крайното 3:1.

В следващия кръг предстои морско дерби. Нефтохимик гостува на Созопол на 15-ти септември /събота/, от 18:00 ч.