Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Съдят за лъжесвидетелстване тъщата на полицая Караджов

Ключови думи:

Дело за лъжесвидетелстване е образувано срещу тъщата на бившия полицай Венцислав Караджов, който е подсъдим за убийството на двамата си родители Цветан и Божура Караджови.

Вчера през съдебна охрана на Мария Рекина е било връчено постановление, с което е била задължена да се яви в Окръжна следствена служба за разпит. Рекина, която работи в Гърция, бе призована да участва в няколко очни ставки с полицейски началници, съобщи "Трафикнюз".

Причината е, че при първоначалните разпити тя е заявила, че в деня на убийството Караджов е излязъл със съпругата си Каля и се е върнал по-късно. След това обаче оттегля показанията си и твърди, че са дадени под натиск.

В съда Рекина заяви, че е била подложена на психически тормоз от полицейските шефове Георги Георгиев, Димитър Балев, Зарко Стоянов и Васил Саватинов. Била е заплашена, че дъщеря й ще бъде арестувана, а на внука й ще бъдат подхвърлени наркотици. По време на очната ставка Рекина потвърди обвиненията, а самите полицаи категорично отрекоха твърденията й.

"Делото срещу Рекина е образувано, за да може тя да бъде сплашена. Това е единствената причина. По това дело доста други хора излъгаха, но срещу тях няма обвинения", коментира адвокатът на Караджов - Зоя Тошкова. Тя каза, че следователят по делото Александра Бенкова е изпратила Рекина на психиатрична експертиза при психоложката, която е свидетелствала срещу Венцислав по време на процеса.

Днес по време на заседанието бяха изслушани записите от специалните разузнавателни средства. На един от записите се чува как Рекина пита полицаите дали им е помогнала като е казала, че Венци е излизал от къщата и ги моли никой да не разбере, че тази информация е излязла от нея. Полицаят, с който разговаря, отговаря че не е помогнала на тях, а на себе си.

Пловдив / България
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Следващата седмица е повратна точка за 4 от зодиите От 17 до 23 февруари ни очаква период, изпълнен с позитивна енергия и вълнуващи възможности Санторини: Повишена деформация на земната повърхност Сеизмичната последователност в морския район на Анидро, между Санторини и Аморгос, е в относителен спад
Мъжете имат повече мераци към Виктор от "Ергенът", отколкото жените Със старта на новия сезон на "Ергенът" името на Виктор Русинов се оказа едно от най-често споменаваните в родния ефир Пенсията да стане поне 1000 лева За това настояват пенсионери 
Получи 1100 лева сметка за вода В стопанския двор до тях имало авария, която навъртяла рекордната сметка Вегани погнаха нова водеща на бТВ заради тази снимка Заради заклано прасе, мнозина я намразиха 
Има ново гадже, но го крие Това подсказва най-новата песен на певицата – „Сините ти очи“ Тази турска звезда заведе семейството си на скъпа почивка Плащат по 500 долара на вечер на Малдивите, ще останат там поне до март
Риалити звезди станаха родители Неделчо записва подкаст, докато Ния ражда Тази кифла от Ергенът е новата на милионера Гущеров Високата блондинка и милионерският син повече от два часа се забавляваха в заведение на малка уличка, успоредна до булевард Витоша
Спешни мерки след този бой ММС осъди хулиганските прояви Новият сезон на това предаване започна с разтърсваща история Първата мисия за сезона ги отведе в монтанското село Горна Вереница, където един 8-годишен герой и неговият всеотдаен дядо оцеляваха в стара, рушаща се къща