Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Словакия няма да ратифицира Истанбулската конвенция

Ключови думи:
Словакия няма да ратифицира Истанбулската конвенция, заяви премиерът на страната Роберт Фицо. Той обяви, че Конвенцията срещу насилието над жени и домашното насилие ненужно поставя под въпрос естествените различия между мъжете и жените и ги нарича стереотипи.

По малкият коалиционен партньор на социалдемократите на Фицо – Словашката национална партия обяви, че ако документът бъде ратифициран , ще излязат от правителството.

Словашкото правителство се подписа под документа през 2011 г. и ратифицирането му от парламента трябваше да е следващата стъпка. Премиерът Робер Фицо обаче заяви, че Словакия ще приеме като закон всички мерки за борба с насилието над жени, но няма да ратифицира конвенцията, тъй като е противоречив документ, който може да наруши конституцията и да доведе до въвеждане на еднополови бракове.

Словакия забрани еднополовите бракове, след като прокара конституционна поправка през 2014 г., която дефинира брака като съюз между жена и мъж. Страната също така не признава никакви форми на гражданско партньорство на еднополовите двойки.

"Не можем да прокараме мерки, които са в противоречие с вярванията и усещанията на хората в някои държави", заяви словашкият министър-председател.

Европейската конвенция "ненужно поставя под въпрос естествените различия между мъжете и жените и ги нарича стереотипи", докато се стреми към главната цел за справяне с насилието срещу жени, посочва още Фицо.

Малкият коалиционен партньор в лицето на Словашката национална партия заяви, че ще се бори докрай Словакия да оттегли подписа си от документа.

Римокатолическата църква заяви, че договорът може да доведе до дискриминация за религиозната свобода в Словакия, където 62 процента от 5,4 милионното население се определят като католици, а 6% като протестанти, според преброяване от 2011 година.

Против конвенцията са също Унгария, Чехия, Великобритания, Хърватия, Гърция, Ирландия, Азербайджан и Русия.

Отхвърлянето на Истанбулската конвенция от Словакия идва седмица след като българският премиер Бойко Борисов обяви, че внасянето на документа за ратификация в българския парламент ще бъде отложено.
2
Коментара по темата
2.
bai kosta
23.02.2018 16:57:32
Как може такова нещо,това е в разрез с евроатлантическите ценности!
1.
Георги
23.02.2018 14:49:08
Гледай какво правят хората! А нашите плужеци правят каквото им заповядат господарите и голям страх ги тресе да не им се скарат.
  Добави Коментар
Шокиращо: Твърдят, че първата съпруга на Димо Алексиев го зарязала заради... Алексиев има тежки проблеми с алкохола и... дрогата? Предизвикан е на бой Любовната драма за Беба може да влезе в клетката за ММА, ако зависи от Велин...
"Взриви" телевизията Димо Алексиев произнесе присъда в Игрите, деликатна подробност е, че в момента той е зад решетките Вярно ли е, че хората във връзки всъщност са по-щастливи от необвързаните? Ето какво казват експертите
„За“ и „против“ прошката след изневяра Да останеш във връзка с някого, който е изневерил, понякога може да бъде нараняващо 4-те зодии, които ще намерят нова любов Вижте кои са те 
За бургазлии това е перфектното предястие - калмари с чуден чеснов сос Това е тайната рецепта на хората от морето  Президентският вот в Румъния: На първи тур води критик на НАТО, социолозите му даваха едва 5% Калин Джорджеску получи 22 на сто подкрепа 
7 нездравословни храни, които да избягвате Инстантни спагети са едни от тях Българските гори са едно от местата с най-голямо биоразнообразие в Европа
„Жени като Дебора Михайлова“: Урсула фон дер Лайен спомена българката на Деня срещу насилието над жени (ВИДЕО) Една на всеки три жени става жертва на насилие в някакъв момент от живота си Близо 5% от българите са пристрастени към спиртните напитки За 2024 г. страната ни се нарежда на осмо място по консумация