Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Оградата отива в ръцете на областните. ГЕРБ гарантира, че ще ги проверява, БСП, че замитат следи

БСП обяви в парламента, че са "победили корупцията"
Ключови думи: ограда, ремонт, областни управители

Оградата по границата стана повод опозиция и управляващи отново да се скарат в парламента.
Причината, че ГЕРБ са внесли вчера промени в Закона за обществените поръчки, с които поддръжката на оградата на границата минава в ръцете на областните управители и за ремонта и няма да се обявяват обществени поръчки.


В това БСП видя умисъл да се заметат следите от некачественото изграждане на оградата, така и от лошия контрол и поиска ГЕРБ да изтеглят законопроекта си.

А Цветан Цветанов от ГЕРБ попита опозицията – ако не направят тези промени в закона и се бави ремонтът на оградата при всеки неин пробив и бежанците започнат да влизат необезпокоявано, тогава ще ги питат защо се бави ремонтът.

Председателят на правната комисия Данаил Кирилов обясни промяната в закона юридически: „Минахме по най-тежката законодателна промяна, за да няма твърдения, че няма нещо скрито и че прокарваме промени през други закони. Оградата вече е изградена и възникват въпроси с нейната поддръжка. В закона се прибавя само една дума и един съюз – към текста за изграждането се добавя и „поддръжката“.

Така на практика, ако стане дупка в оградата, вместо да бъде обявена обществена поръчка, ремонтът ще става по пряко договаряне от областните управители. Тъй като фирмата-изпълнител не поема гаранционната услуга, трябва да се обяви обществена поръчка, което ще отнеме много време, а докато то тече, може имигрантите да нахлуват безпрепятствено на територията на страната – обясни Кирилов.

А затова, че те няма да дават поръчките за ремонта на „чичо си“, ГЕРБ гарантира, че ще прави проверки, предвидени по закона и ще прави предварителен контрол.

БСП дадоха специален брифинг, в който обявиха, че техните разследвания за изграждането на оградата са победили корупцията.

Това по повод, че Специализираната прокуратура вчера обяви, че е образувала досъдбено производство, а в писмото пишело, че са завишени цените и че е имало лош контрол. А щом разследването се поема от Спецпрокуратурата, означавало, че проверката е срещу длъжностно лице на висш пост, коментира лидерът на БСП Корнелия Нинова.

По този повод Цветан Цветанов, председател на парламентарната група на ГЕРБ, отговори, че поправките в закона нямат общо с писмото на прокуратурата, както твърди БСП и че ако бъде установено, че някой е нарушил закона, той трябва да си понесе отговорността
2
Коментара по темата
2.
*********
22.02.2018 15:33:12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
До ВСС-Висш съдебен съвет-София
22.02.2018 14:22:39
КОГА ПРОКУРОРИТЕ:
МИЛЕНА СТОЙЧЕВА-ГЕНЧЕВА
Елгина ЧАЛЪМОВА от ОП -Б-с
Емил ХРИСТОВ от АП-Б-с

Ще се откажат да прикриват ЯВНИТЕ ИМОТНИ ИЗМАМИ С НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ с фалшиви:
ЛИЧНИ КАРТИ
СКИЦИ
ДАНЪЧНИ ОЦЕНКИ
УДОСТОВЕРЕНИЯ ЗА НАСЛЕДНИЦИ
РАЗРЕШИТЕЛНО ЗА СТРОЕЖ....
В най-добрият град за ИМОТНИ ИЗМАМИ/Айтос?/.....В който според някои "ТАРИКАТИ" живеят едни от най-"ГЛУПАВИТЕ СЪЩЕСТВА НА ПЛАНЕТАТА" т.е." АЙТОСКИТЕ БУДАЛИ".....хората станали жертви на ИМОТНИТЕ ИМ ИЗМАМИ ,но при нотариус БИСЕР ДЕМИРЕВ 324 Айтос

Докога все като"ОБОСНОВАНО и ЗАКОНОСЪОБРАЗНО" ще лъжат хората станали ЖЕРТВА на ПРЕСТЪПЛЕНИЕ....ЯВНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ...ДОКУМЕНТИРАНО...,че не са станали жертва на престъпление "ИМОТНА ИЗМАМА"?

Тези ПРОКУРОРИ да не са потомци на: "ЕНИЧАРИ или БАШИБОЗУЦИ "...
ЧЕ СЕ ДЪРЖАТ ПО ТОЗИ НАЧИН С БЕДНОТО БЪЛГАРСКО НАСЕЛЕНИЕ...станало веднъж жертва на ИМОТНИ ИЗМАМИ заради някакви държавни служители от ОБШИНА АЙТОС?
  Добави Коментар
Бургазлийка остава в „Живот на Кантар“ след порой от сълзи  Фотографката Вили Пефтичева свали 1,5 килограма от теглото си за седмица, но заради имунитета на Йорданка, отиде на елиминации и ги спечели Остави малко на въображението Певицата показа отлична кондиция
Има огромна цел Илиана Раева разкри важни неща за родната художествена гимнастика Показа тяло за милиони Ратайковски е в отлична кондиция
Шашна всички Говори с извънземни и смята, че има хора, които се хранят "само със слънце" Знае 3 чужди езика Петко Панайотов от ЦСКА е талантлив не само във футбола
Вижте как ученици от Люляково едва не разплакаха от радост класната си Подариха й разкошен букет и я развълнуваха с покана за бал, на която нямаше как да отговори, освен с „разбира се“ 111-годишна посочи, че е в добра форма, защото... "Не пие алкохол, не пуши, чете книги и похапва шоколад"
Стана леля Страхотна новина за Крисия Уточниха дали е имало жесток бой в съблекалнята От "Левски" категорично отрекоха 
Земетресение от 4,8 по Рихтер близо до България Гръцки остров се люшна Дете със спешна нужда от трансплантация летя до Германия със "Спартан" На борда с малкия пациент са били неговите родители, медицински екип от СБАЛ по детски болести "Проф. Иван Митев" и медицинска реанимационна сестра от ВМА