Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Най-добрият начин да възстановим организма си след курс с антибиотици

Ключови думи: вируси, антибиотици, лечение
Антибиотиците са мощно средство в борбата с бактериалните инфекции. Въпреки това те може да имат някои странични ефекти като диария и уреждане на дробоете. Някои храни обаче може да намалят тези негативни проявления, докато други ще г засилят. Предлагаме ви да видите с какво да се храните, по време и след антибиотичното лечение.

Какво представляват антициотиците?

Антибиотиците са вид лекарства, използвани да се лекуват бактериални инфекции. Те действат като убиват бактериите и предотвратяват разпространението им. Има много различни видове антибиотици. Някои от тях са широкоспектърни, което означава, че действат върху широк спектър от бактерии, причиняващи заболявания. Други са предназначени да убиват определени видове бактерии. И макар че антибиотиците са важни и ефективни при сериозни инфекции, те можеда имат и негативна страна.

Например прекалената употреба на тези медикаменти може да увреди черния дроб. Освен това антибиотиците също могат да имат отрицателни ефекти върху бактерии и други микроби, живеещи в червата. Тези бактерии са известни като чревната микрофлора. Това е така защото освен, че убиват болестотворни бактерии, антибиотиците могат да убият и полезните бактерии. Много опасен е приемът им от малки деца, тъй като може трайно да се промени чревната флора. Например само една седмица антибиотици могат да променят нивата в чревната микрофлора за една година.

Според едно проучване промяната в чревната микрофлора след прием на антибиотици от малки деца увеличава рискът от наднормено тегло и затлъстяване. Друг сериозен проблем е, че при прекомерна употреба на антибиотици, може да се достигне до резистентност и така медикаментите стават неефективни в борбата с бактериите.

И накрая, когато се промени съставът на чревната флора, заради прекомерна употреба на антибиотици, може да се достигне до странични ефекти като диария.


3
Коментара по темата
3.
4554
02.11.2017 00:07:59
Няма по забавен сайт от Флагман! Продължавайте да ни веселите все така!!!
2.
Оооох
01.11.2017 19:55:06
Поредната тъпа статия...
1.
,,,,
01.11.2017 19:47:19
Аз съм с очила и сигурно за това не видях с какво да се храним ,за да се възстановим след прием на антибиотици!?
  Добави Коментар
Бишва любима на Гришо яхна... Мощен мотор Скандалът в борбата не стихва "Затриваме децата, а федерацията се интересува само от чужденците", твърди олимпийският шампион Георги Мърков
Нищо ново! Лукашенко пак спечели изборите в Беларус Получи подкрепата на 87 % от избирателите, според екзитпола Огромен протест в Гърция Съседите търсят справедливост след влакова катастрофа
Русия съобщи, че е завладяла... Още едно село в Донецка област Отново показа класа Попов с престижно класиране
Много е щастлива Известна певица се радва на лични и професионални успехи Бизнесът му тръгна от видеокасетки, а днес е един от най-богатите в държавата Божидар Колев е съсобственик на "Технополис" и "Практикер"
Обра точките на 57 години Памела Андерсън е легендарна чаровница Прегърнахме се и чакахме, проговориха машинистите от фаталния влак Трябваха ни секунди, за да отидем в задната кабина. Клекнахме ли, не знам вече, прегърнахме се и чакахме удара, сподели Пламен
Сръбската Беба подпали мрежата Пусна снимки по бански от Тайланд, влюбените емотикони не закъсняха Поколението Z – все по-технологично и самотно Поколение Z включва хора, родени между 1997 и 2012 г.