Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Синоптици от БАН с лоша прогноза: Утре времето ще бъде необичайно за периода

Ключови думи: време, слънце, температура, дъжд, есен, сняг

През следващото денонощие северозападният вятър ще отслабне, но ще остане ветровито. Ще е умерен до силен и с него ще продължи да нахлува студен въздух. През нощта ще бъде ясно, утре ще преобладава слънчево време. Ще се задържи студено за периода: минималните температури ще са между 0° и 5 °, максималните - между 7° и 12°.

Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), съобщи дежурният синоптик Евгения Егова, цитирана от "Фокус". Атмосферното налягана е по-високо от средното за октомври и още ще се повиши. По Черноморието ще преобладава слънчево време, след обяд с временни увеличения на облачността.

Северозападният вятър ще отслабне до силен, но ще остане ветровито. Максималните температури ще са 10- 11°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. Температурата на морската вода е 17°. Над планините ще преобладава слънчево време. Сутринта ще духа бурен, по високите и открити части - до ураганен северозападен вятър, който след обяд ще отслабва.

Температурите още ще се понижат и максималната на височина 1200 метра ще е около 1°, на 2000 метра – около минус 6°. През следващите два дни ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. Сутринта в сряда и в четвъртък в много райони ще е тихо и минималните температури ще са предимно между минус 3° и 2°, в отделни котловинни полета и по-ниски.

В четвъртък вятърът ще се ориентира от запад-югозапад, ще се появи разкъсана висока облачност, дневните температури ще са между 9° и 14°. В петък облачността ще се увеличи, сутрешните температури ще са положителни. Само на отделни места ще превали слаб дъжд.

Вятърът отново ще се ориентира от запад-северозапад и в Дунавската равнина ще бъде умерен. Дневните температури ще се повишат до 12°-17°.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
До 10 години изкуственият интелект ще замени лекарите и учителите, убеден е Бил Гейтс Гейтс сподели визията си за бъдещето на ИИ и човечеството във "Вечерното шоу на Джими Фалън", заявявайки, че скоро хората няма да са необходими „за повечето неща“ Поискаха отстраняването му от Капките Тоя се държи толкова непрофесионално и просташки, гневни са фенове на предаването
Наказание в детска градина: Дете да чисти тоалетна с голи ръце Случаят е от Пловдив и се проверява САЩ поискаха от Европа да забрани програмите за многообразие Френски компании са получили писма, с които ги призовават да спрат да назначават по пол, раса или религия
Петна от мазут в морето край Варна в дигна на крак институциите От Областната администрация заявиха, че се очаква да се извърши проверка и кой е отговорен С 30% са се увеличили пенсиите за инвалидност за година Това сочат данните на НОИ
Учителка в детска градина накара дете да чисти тоалетна с голи ръце? Какво се случва в Пловдив? Много неприятно провинение в Бургас Мъж без книжка шофира дрогиран
Украинец шофира пиян из бургаски комплекс Полицията го задържа Бургаски огнеборци с бърза намеса Изгасиха горящи дървени плоскости 
Мъж от Бургас показа какво не трябва да се прави зад волана Кара мъртво пиян Бургазлия с голям удар в "Капките" Вени е първият участник от този сезон с две победи