Четири фатални грешки, които младите правят с парите си
Марк Кубан: Надхвърлят кредитната си карта
Собственикът на Далас Маверикс има някои парични съвети за младите хора, а един от тях е „Не използвайте кредитни карти“.
Единственото, което той е искал да знае за парите през 20-те си години, споделя Кубан пред Business Insider през 2014 г., е, "че кредитните карти са най-лошата инвестиция, която можеш да направиш, че парите, които спестявам от лихвите, без да имам дълг, са по-добра възвръщаемост от всичко, което бих постигнал на фондовия пазар. "Мислех, че ще бъда гений на фондовия пазар. Но не бях. Трябваше да плащам кредитни карти на всеки 30 дни."
Сузи Орман: Не притежават парите си Според финансовия експерт
Сузи Орман, най-голямата грешка, която младите правят, е, че не поемат активна роля при работа със собствените си пари. „Всеки е съсредоточен върху успеха, което е страхотно, но не се стремят да правят повече от по-малкото. " Никой не трябва да има извинение и оправдание да не се занимава с парите си, смята Орман. По думите й парите трябва да се управляват и да се инвестират в сигурни и разумни покупки – пенсионен фонд, имущество. В крайна сметка, "ако искаш да бъдеш могъщ в живота, трябва да си мощ над собствените си пари".
Дейвид Бах: Не купуват жилище
Да не се дава приоритет на притежанието на дом, според Дейвид Бах, е сред най-големите грешки на милениумите. Според него младите се фокусират върху други приоритети, което в един момент им струва много. „Средният рентиер е 8 пъти по-богат от наемателя си“, казва Бах.
Грант Сабатие: Поставят парите над приоритетите в живота
"Парите не са всичко и не си струва да се жертват здравето, семейството, приятелите или други преживявания за тях", казва Сабатие. "Загубих няколко приятели и развалих други взаимоотношения, защото прекарах прекалено много време в офиса или пропусках почивните дни. Въпреки че наистина вярвам, че парите са свобода, те наистина са само инструмент за преживяване."
Вместо да се съсредоточавате единствено върху това как да печелите повече пари, задайте цели за живота си, казва милионерът. Задайте си въпроси, като: Какво искате да направите с парите си? Колко часа седмично искате да работите? Колко искате да пътувате? В края на краищата, "печеленето и спестяването на повече пари е полезно, само ако имате предвид нещо, което искате да използвате", заключава той. Добави Коментар