Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

България в топ 10 в света по тормоз в училище

Ключови думи:

България е сред първите 10 страни с най-висок процент на тормоз в училище. Това показва изследване на СЗО в 43 държави. Данните бяха изнесени от началника на сектор „Детска престъпност” в МВР Красимира Чобанова, цитирани от БГНЕС.

„Това се потвърждава и от онлайн изследване на УНИЦЕФ и Държавна агенция „Закрила на детето” през 2015 г. сред 6000 деца, от което става ясно, че вербалното насилие и физическата саморазправа е сред основните проблеми в училище.

Според друго изследване на Института по криминалистика и криминология на МВР около 60% от децата не се чувстват сигурни в училище каза тя.

Чобанова обобщи, че от 2000 г. се работи по програма, при която полицейски служители влизат в часа на класа и беседват с децата по различни теми.
В 201 РПУ-та пък са създадени детски полицейски управления, които се грижат за децата извънучилищно време. От две години съществува и сайт, който информира за безопасността в училище.

Причините за появата на насилието в училищата са социално-икономически и са свързани с трудностите на семействата от гледна точка на работа, финанси и конфликти в дома, заяви заместник-министърът на образованието Деница Сачева.

„Темата за агресията не е само в училище и това показва всяка новинарска емисия. В 30-40% от информационния поток говорим за бити лекари и учители, за войната по пътищата. Караме децата да следват погрешни модели”, каза тя.

Сачева обясни, че образователното министерство вече има статистика за инцидентите сред подрастващите миналата година. 122 деца са ранени в пътно-транспортни произшествия, регистрирани са 38 смъртни случаи и са отчетени с 396 повече случая на агресия между деца.

Тя допълни още, че от над 4300 училища и детски градини в страната, само в 964 работят психолози или педагогически съветници. Най-остра е липсата на специалисти в области като Ловеч, Силистра, Кюстендил, Перник, Видин и Враца.
1
Коментара по темата
1.
-
06.10.2017 20:01:05
Ами министерство на образованието да продължава да изпълнява нарежданията на брюксел за "модерно еврогейско толерастко образование" и скоро ще се стигне до там и учител да убият малките уроди.
  Добави Коментар
Изповяда се пред феновете си Имах нужда да се създам и опозная“, признава Мегз Скок на цените на брашно, олио, захар, шопската салата поевтинява Вижте какви са цените на борсите
Нова рокада в БНТ. Денят уж започва с Георги Любенов, а се появи тя Георги Любенов продължава да е болен и сутрешният блок отново започна с неочакван водещ Певица нападна Джокович заради политичската му позиция Сръбският тенисист подкрепи студентските протести в Сърбия
Британци се „хванаха за гушите“, заради този имот у нас Преди време англичанин купи порутената сграда на затворено училище и я превърна в място за настаняване Колко пари биха получавали майките, ако взимаха заплата за домашните си задължения Изследване посочи сумата - точно 143 315 долара годишно
Тръмп подписа тежки мита за Канада, Мексико и Китай Увеличава изгледите за повишаване на цените за американските потребители България е внесла 15 560 работници за една година Руснаците най-често ползват синя карта за достъп до нашия пазар на труда
Леден обрат с времето днес, ужасът започва Прогноза за времето - неделя, 2 февруари 2025 г.  Петльовден е! 15 любими имена черпят, спазва се строга забрана за работа и секс Сретение Господне е един от дванадесетте велики празници през годината
Нов инцидент с папа Франциск - препъна се, бастунът му се счупи Светият отец не успя да падне, сътрудници му се притекоха на помощ Ще има ли мир скоро между Москва и Киев? Тагарев с коментар