Мизерията на нашия политически живот*
Ще започна със сагата за роднинските назначения по Хасково, Лукойл, Каварна и другаде.
България страда от тежки политически проблеми, които политиците трябва да решат. На първо място това е демографската криза, която заплашва да сведе до нула всичките ни усилия за възраждане на България, на българската икономика. Ако така продължава, повече от ясно е, че, ако това се случи, ще се ползва от друг народ, а не българския, а той ще бъде една малка етнографска група някъде вероятно около Централна Стара планина, където ще водят туристи от цял свят, за да се запознаят с едно древно просъществувало близо 14 века на тази земя.
Икономическият подем вече е реален, строят се фабрики и заводи
Вторият тежък проблем е, разбира се, ниското заплащане и да се установи на какво се дължи това. Страната, както е известно в момента, е в икономически подем, растежът е близо 4 %, няма безработица, а няма и работна ръка. За новите фабрики и заводи, които се строят - именно фабрики и заводи, които произвеждат, а не молове и хотели, какъвто беше предишният скок и това заплащане повече не може да продължава така, тъй като е всеизвестно, че не е причината ниската производителност на труда, тя е висока и нещо я водеха за една от най-високите в Европа.
Трети тежък проблем е съдебната система и т.н. и т.н. Вместо това с какво се занимава българският политически елит. Той се занимава с въпроси от рода на втора или трета братовчедка на Делян Добрев е назначената не знам си къде в Общинския съвет жена, занимава се със съпруга на Корнелия Нинова, който работи в частна, а не в държавна фирма и с някакви приятелки на кметицата на Добрич, това е мизерията на нашия политически живот. Това не са проблемите, които стоят пред него.
За нула време можем да размажем македонизма
Аз говорих за проблемите във вътрешен план, а във външен сключихме договор с Македония, който ни позволява за нула време да размажем македонизма и да превърнем Македония във втора българска държава, каквато е Кипър за Гърция, Косово за Албания и т.н. Вместо това ние спряхме. Сърбия не остана със скръстени ръце, тя си повика дипломатите, държа ги четири дни и веднага след това ги изпрати всеки с по 6 точки в своята област, които Македония трябва да изпълни. Те се срещнаха със своите колеги и свършиха тази работа, постигнаха съгласие. А ние за поправяне на учебниците трябва да съставим комисия. Аз попитах всички големи български историци, които познавам и се занимават с македонския въпрос, повикани ли са да участват в комисия. Те казаха „Не”. Просто скръстихме ръце, останем ли така със скръстени ръце, все едно, че нищо не сме направили на 01 август 2017 г.
*Коментарът е взет от „Фейсбук”-профила на Божидар Димитров – директор на Националния исторически музей в оставка (заглавието е на редакцията) Добави Коментар