Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Данъчните се похвалиха: В хазната са влезли 864 млн. лв. повече задължения от миналата година

Ключови думи:
Нов подход на НАП при събирането на публичните дългове увеличи събираемостта на просрочените задължения към хазната. Това заяви изпълнителният директор на НАП г-жа Галя Димитрова по време Международния конгрес на Федерацията на националните колекторски асоциации (FENCA). Изпълнителният директор на приходната администрация беше поканен да участва в събитието заради постигнатите  значими резултати в  работата на НАП през последните години, включително и чувствителното подобрение при  събирането на публични дългове.

По време на презентацията на Галя Димитрова стана ясно още, че към 31 август 2017 г. 95% от декларираните задължения са погасени в рамките на текущата година. Освен това събраните просрочени дългове през тази година са с 864 млн. лв. повече от 2016 г.

Новият подход на приходната администрация се фокусира върху стимулирането на доброволното изпълнение на задълженията чрез изпращане на електронни съобщения, контакт по телефона, срещи с клиенти и водене на преговори „лице в лице“, допълни г-жа Димитрова. Партньорското отношение към фирмите с временни финансови затруднения, е от съществено значение за подобряване на резултатите в сферата на събирането на просрочените дългове.

Данните на НАП сочат, че близо 60% от клиентите на администрацията погасяват изцяло или частично дълга си, след като получат електронно съобщение от приходната администрация. Същото правят и 45% от тези, с които са проведени преговори по телефона. Нещо повече, опитът на НАП показва, че след контакт чрез имейл или телефон за конкретно задължение, клиентите на приходната администрация погасяват не само него, но и други свои данъчни и осигурителни дългове. По този начин в бюджета от началото на годината до 31 август са внесени 230 млн. лв.
1
Коментара по темата
1.
яко
29.09.2017 17:25:52
готино дайте ся по един кредит
  Добави Коментар
Съдът произнася присъдата на сириеца, обвинен в убийството на двама полицаи в Бургас Очакваме от уважаемите съдии да отсъдят доживотна присъда, без замяна, казаха близки на загиналите  Гроздан Караджов: ПВУ е катастрофирал преди нас Проблемът с енергетиката е много сериозен, акцентира политикът
Полицията сгащи дрогиран шофьор в Бургас Провинилият се е 41-годишен мъж от с. Равда Огромен пожар пламна в... Япония
Как се стигна до побоя над ученичка? Случаят потресе Пазарджик, агресията дойде от група девойки Ливърпул с ключова победа Поведе с 13 точки във ВЛ
Обявен е нов бойкот в България Планиращите протеста захапаха и банките От властите с важно решение относно чужденците с предоставена временна закрила Ето какво решиха от МС
Ето прогнозата за времето По Черноморието ще е облачно и мъгливо Интересен празник е Има много народни поверия
Актрисата Мишел Трахтенберг почина внезапно Няма подозрения за убийство на американката Ракът става ясновидец, а Овенът да внимава с парите Хороскоп за деня – 27 февруари 2025, четвъртък