Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Лицензи и изпити за имами като мярка срещу радикализацията обмисля Каракачанов

Ключови думи:
"Трябва да се лицензира Ислямският институт в България и той да обучава кадрите си по учебна система, утвърдена от Министерството на образованието. Всеки един български гражданин, завършил другаде, трябва да минава за лицензиране през образователното министерство, за да получи правото да преподава".

Това заяви министърът на отбраната Красимир Каракачанов по време на XIII-та Международна конференция "Тероризъм и електронни медии". Каракачанов ще предложи на правителството и парламента да бъдат направени промени в Закона за вероизповеданията и Закона за образованието като част от мерките за борба с радикализацията.

Ще бъдат взети и мерки, свързани с финансирането на вероизповеданията. Имамите, които проповядват сега, ще минат изпит по новите изисквания.

Военният министър призова религията да стои далеч от политиката и опитите тя да бъде използвана за политика да се санкционират.

Каракачанов коментира и доклада на ДАНС, според който има заплаха за териториалната цялост на страната, като заяви, че отдавна има такива констатации.

Застрашените райони са тези с цигански гета и региона на Родопите, защото там се настаняват имами, които проповядват този ислям.

По рано пред гостите и участниците в конференцията Каракачанов заяви, че въпреки похарчените средства и вложените усилия, тероризмът продължава да е заплаха. Той определи кибератаките като източник на нестабилност и воденето на хибридни войни като правило.

На конференцията участва и Владимир Козлов - заместник-директор на Федералното бюро по печата и масовите комуникации на Русия. Козлов заяви, че звучи като парадокс, но днес терористичните актове в Европа са намалели, в сравнение с периода 70-88 г., когато на континента е имало повече от 4800 действащи терористи, а жертвите са около 2200.

В Русия терористичните актове са с 19% по малко през 2016 г. Той отбеляза, че броят на деянията намалява, но се усилват паниката и страхът.

Руският посланик Анатолий Макаров призова журналисти и политици да обединят усилията си, за да се предотврати радикализацията в обществото.

На форума присъстваха посланици на чужди държави у нас, народни представители от българския парламент, български и чуждестранни гости.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Шокиращо: Твърдят, че първата съпруга на Димо Алексиев го зарязала заради... Алексиев има тежки проблеми с алкохола и... дрогата? Предизвикан е на бой Любовната драма за Беба може да влезе в клетката за ММА, ако зависи от Велин...
"Взриви" телевизията Димо Алексиев произнесе присъда в Игрите, деликатна подробност е, че в момента той е зад решетките Вярно ли е, че хората във връзки всъщност са по-щастливи от необвързаните? Ето какво казват експертите
„За“ и „против“ прошката след изневяра Да останеш във връзка с някого, който е изневерил, понякога може да бъде нараняващо 4-те зодии, които ще намерят нова любов Вижте кои са те 
За бургазлии това е перфектното предястие - калмари с чуден чеснов сос Това е тайната рецепта на хората от морето  Президентският вот в Румъния: На първи тур води критик на НАТО, социолозите му даваха едва 5% Калин Джорджеску получи 22 на сто подкрепа 
7 нездравословни храни, които да избягвате Инстантни спагети са едни от тях Българските гори са едно от местата с най-голямо биоразнообразие в Европа
„Жени като Дебора Михайлова“: Урсула фон дер Лайен спомена българката на Деня срещу насилието над жени (ВИДЕО) Една на всеки три жени става жертва на насилие в някакъв момент от живота си Близо 5% от българите са пристрастени към спиртните напитки За 2024 г. страната ни се нарежда на осмо място по консумация