Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Китай вече строи първия си „град-гора“

Ключови думи:
Зелен град, който се бори срещу замърсяването на въздуха, никне с бързи темпове в Китай. Проектиран от Stefano Boeri Architetti, първият “град-гора“ вече е в процес на изграждане Люжу, провинция Гуанси. Футуристичният град ще използва възобновяема енергия за постигане на енергийна самодостатъчност и ще бъде покрит с почти 1 милион растения и 40 000 дървета – цяло море от зеленина, което може да абсорбира близо 10 000 тона въглероден диоксид и 57 тона други замърсители годишно.

Зеленият град е поръчан от комисията по градско планиране в община Люжу. Той е се намира на север от Люжу по река Люжанг. Разположен на 175 хектара, градът-гора ще бъде първият по рода си. Ако се докаже като успешен, той може да преобрази разбиранията за градско проектиране по света.

Градът-гора град ще се населява от 30 000 души. Всички сгради ще са изцяло покрити със зеленина – почти един милион растения от над 100 вида, както и 40 000 дървета, които произвеждат приблизително 900 тона кислород. Използването на фасади, покрити със зеленина, се основава на предишните работи на зеления архитект Стефано Боери, включително жилищната сграда “Вертикална гора“ в Милано.

Новият зелен град ще бъде изцяло свързан и ще има връзка с Люжу чрез бърза железопътна линия. Отопляван от геотермална и слънчева енергия, градът-гора Люжу ще включва жилищни райони, търговски и развлекателни пространства, две училища и болница. Проектът ще бъде завършен до 2020 г.


“Разпространението на растения не само из парковете и градините или по улиците, но и по фасадите на сградите ще позволи на енергийния самодостатъчния град да допринесе за подобряване на качеството на въздуха (абсорбиране както на CO2, така и на фин прах – 57 тона годишно), да се намали средната температура на въздуха, да се създадат шумови бариери и да се подобри биологичното разнообразие, създавайки местообитания за птици, насекоми и дребни животни, обитаващи територията на Люжоу”, казват архитектите.
1
Коментара по темата
1.
Кмет
04.07.2017 11:41:53
А чичо Митко позволи да се секат дърветата и да стои до Флората и куде ли не:) Важното е парите да влизат у джоба нали тъй?
  Добави Коментар
Разтърси мрежата Диона със скандални думи Чудна зимна супа Вкусна и полезна
Горанов: Ще пишат Асен Василев в учебниците, защото показа как хората да са богати със заеми  В мирно време той направи революция, коментира бившият финансов министър от ГЕРБ Почина известен бивш спортист От този свят си отиде двукратен участник на олимпиада
Зарязана и ограбена Дори Кристин Дейвис може да бъде отрязана в любовта Огромна трагедия в София Тролей блъсна и уби пешеходка
Пише история Станимир Стоилов е като фурия начело на турски отбор Каза много тежки думи Какво става с музиката в България?
Полицейско куче обра точките в България Тайник в прахосмукачка убягна на полицаите, но... Стана баща за четвърти път Щастливият баща сподели хубавата новина в социалните мрежи 
Бърз кредит – начин на мислене ЕС търси начини да предотврати митата на САЩ Тръмп обеща да се справи с дългогодишния дефицит в търговията със стоки с ЕС чрез мита за повече износ на петрол и газ