Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Интересни факти за презерватива

Ключови думи: секс, съвети
Но в днешно време техният избор е толкова разнообразен, че просто можеш да се изгубиш сред тях. 

Презервативът има многовековна, ако не и многохилядна, история. Макар че навярно още в древни времена хората осъзнават връзката между еякулата, бременността и заболяванията като сифилис, убедителни доказателства за приложението на презерватива, в съвременния смисъл на думата, се появяват едва през XVI век в Италия.

В един от медицинските си трудове, италианският лекар Габриеле Фалопио описва използването на парче чаршаф, напоено с химичен разтвор и изсушено, за предпазване от сифилис. Парчето плат се поставя върху главичката на пениса, където се задържа с помощта на връв.

А пък презервативите за продажба се появили едва през 1712 година. През това време предпазните средства се използвали само за целите на личната хигиена при посещения в бордеи. Средствата на защита се приготвяли от сляпото черво на животни, затова били изключително скъпи.

Първият кондом от гума бил създаден през 1885 година с изобретяването на вулканизацията. Изобретателят на каучука Чарлз Гуидър започва да произвежда не само автомобилни гуми, но и гъвкави гуми против нежелано бебе и неприятни болести.  Безшевният латексов презерватив (показан от Юлиус Фромс през 1920 г. в Гьотинген) постепенно завладява целия свят.

А вече относно наименованието и досега се водят спорове – някои смятат, че думата „кондом” има латински корен (condus), други – че баща на названието е доктор Кондом, живял в двора на Карл II, трети смятат, че изделието е наречено така благодарение на едноименния град във Франция.

Интересно е, че в музея в Лондон в изложбена зала е представен един от най-древните, открити при археологически разкопки, презервативи, който е на около 350 години.

Съвременните презервативи се правят от латекс, който според изследванията се явява най-добрата защита, която препятства проникването на чужда течност в организма на жената, а заедно с това – и на бактерии, микроби и микроорганизми.

1
Коментара по темата
1.
xaxo
02.01.2017 21:23:30
Първите презервативи са представлявали вълнен чорап потопен в гореща смола за да стане непромокаем.По-тарикатите са ги потапяли 3-4 пъти да станат по-дебели.И понеже едно време са се ебали само на тъмно са се носели легенди за големи курища.
  Добави Коментар
ГДБОП разби организирана престъпна група Четиримата ѝ членове изнудвали за пари в София Надарена кака "омагьоса" нападател на Генк Пам представя себе си като дизайнер, но също така е модел
Предложение предвижда богатите страни да плащат 250 млрд. долара годишно за климата Финансовият въпрос е основната тема на спорове на преговорите на конференцията COP29 Залужни: Започна Третата световна война!      Според него началото ѝ се доказвало от привличане на военна помощ от Китай, Иран и Северна Корея за Русия
Слънчево и студено ще е утре, в планините ще превалява сняг В неделя и в понеделник ще е предимно слънчево  Кметът на Минерални бани остава под домашен арест От прокуратурата коментираха, че разследването продължава, като е възможно и повдигането на нови обвинения
Ракетата "Орешник" прелетяла до Днипро за 15 минути Тя е била оборудвана с шест бойни глави: всяка от тях оборудвана с шест суббоеприпаса Важно за шофьорите: Предлагат промени в регистрацията на коли Има нужда от облекчаване на режима по отношение на предоставяните документи
Русия превзе още територия в Източна Украйна Селото е разположено на 12 км северно от Курахово  "Пия вино от 4 бона и не знам къде се намирам" Това сподели холивудска звезда, разказвайки перипетиите си
Авариен ремонт затваря пътя Царево - Резово Движението ще бъде ограничено за 3 часа Над 1000 бегачи ще мерят сили в първия Полумаратон Бургас 2024 Надпреварата се провежда за първи път