Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Ето ги италианските бракониери, убили горски бекас и сръндак край Царево (ВИДЕО)

Бракониерите ще бъдат съдени по българското законодателство, очаква ги сурови санкции
Ключови думи:
Италиански бракониери са спипани край Царево, съобщават от ОД на МВР в Бургас.

При рутинна проверка, извършена вчера – около 11 часа на бензиностанция „Лукойл” до Царево, са спрени два джипа с чуждестранна регистрация – „БМВ” Х5, управляван от 58-годишния Б.С.и „Тойота Ландкрузер” със шофьор 41-годишния италианец М.Р.

При проверката на «БМВ»-то са намерени и иззети 73 птици от вида «горски бекас» и ловен трофей от сръндак, като Б.С. представил документ за транспортиране единствено на 26 птици. За констатираните нарушения служителите от Регионална дирекция по горите – Бургас съставили два акта по Закона за лова и опазване на дивеча, като бекасите без документи за транспорт заедно с ловното оръжие и автомобила на Б.С. са задържани към акта за установяване на административното нарушение.

Пред камерата на бТВ Микеле Реджине сподели, че за четири дни са платили 3500 евро за организацията и отстреляния дивеч. Дадоха ни документ, че можем да си тръгнем с бекасите, а сега разбираме, че не е точен, обясни ловецът.
Платихме за 73 бекаса, а се оказва, че сме платили само за 26, добавя Серджио Буоно.
Документът е издаден от сдружението на ловците и риболовците в Малко Търново. Придружен е с фалшива бележка с реалната бройка на бекасите, която заблудила ловците. 
„Аз не ги виждам, аз никога не съм ги виждала „Мисля, че този път попаднахме в някакъв кръг, от който няма да излезем лесно. Чувстваме се измамени и ограбени, чувстваме се жертви”, споделя Серджио Буоно.
За да бъде изнесен от страната, дивечът трябва да има печат от съответната дирекция по горите.
Скоро такива протоколи не са минавали през нас и предполагам, че ни подминават, каза директорът на РДГ – Бургас инж. Венелин Радков.
Печатите на горското и на ловните сдружения били идентични. По случая се води разследване.
Конфискуван е джипът, с който са пренасяни бекасите, и ловна пушка, заяви главният инспектор на РДГ – Бургас Стойчо Стоянов.
На ловците чужденци са съставени два акта - за бракониерство и за пренасяне на трофей на сръндак, за който също няма документ.
Средно по 1000 ловци на година, предимно италианци и французи, идват на лов за бекаси в Странджа.

10
Коментара по темата
10.
До sss
23.12.2016 17:41:56
Не мисля хахахах малоумник
9.
sss
23.12.2016 15:52:13
tapak mai si ti,na italiancite kazvat jabari
8.
Истината
23.12.2016 15:04:49
Хванете Вальо полицая от село росен с братмо браконерстват постоянно обиват елени сърни прасета и други слагат примки и обиват животинките този същия и с горева бяха го хванали шейка на село росен най големия браконер крадец и корумпиран полицай хванете го този измекяр браконерства на ранчето му и околията на село росен
7.
До az
23.12.2016 12:04:20
Тъпак французите са жабари
6.
az
23.12.2016 11:12:44
некви си жаби
5.
ллл
23.12.2016 10:59:35
що не се разьодят до търножо,там е цигания и малко
4.
Наблюдател
23.12.2016 10:25:34
Глупости, били са с Рейзи за гъби.
3.
КОЙ
23.12.2016 10:00:43
кой еорганизирал лова
това е от конкуренцията
бати сахо а.
2.
TNT
23.12.2016 09:27:11
Рагаци работата май се прецака хаххахахаххахахаххахахха.Welcome to Bulgaria!!!!!!!!!!111
1.
FREE BULGARIA
23.12.2016 08:34:37
Zasto im kriete imenata - vuv cial sviat se pishat celite imena!!!!!
  Добави Коментар
Макрон изкара Русия терористична заплаха за Европа и заговори за европейски сили в Украйна Украинският народ воюва смело не само за своята свобода, нашата сигурност е застрашена, каза той Обяснение в любов в Hell`s Kitchen Даниел Бачорски иска да е Буюклиев, а изпълнителката на  „Жена на всички времена“ възкликна, че трябва да готвят прегърнати
Аръков: Да си броя гаджетата е като да скоча с парашут в минно поле Където и да стъпя, ще е грешка, каза актьорът след като водещият на Hell`s Kitchen шеф Ангелов поиска да посочи и адресите на бившите му приятелки Осъдиха студент за изнасилването на 10 жени  Може да има още 50 жертви
Ужасно: 20 процента от работниците в България са... Подложени на сексуален тормоз Голям обрат в "Ергенът" Адриана харесва Виктор
Путин с пламенен поздрав към... Президента на Сърбия ЦСКА зарадва феновете си Отборът напредва със стадиона
Лоша новина за хората в стоманобетонната джунгла, спират санирането Това обаче не важи за блоковете, които вече са кандидатствали и са одобрени Шампион по оцеляване Костенурка оцеля 10 години под облицован под
Приеха бюджета на ДОО, пенсиите се увеличават с над 10 процента В момента депутатите продължават работа с парите за НЗОК Изключително талантлив младеж се бори за живота си Неприятна новина от Бразилия