Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Полякът, убит при атаката в Берлин, се е борил с атентатора

Ключови думи:
37-годишният поляк Лукаш У., от когото е откраднат камионът, врязъл се в тълпата на коледния базар в Берлин, се е борил с атентатора, но е бил застрелян. Лукаш У. се е опитвал да се защити, а по тялото му има множество прободни рани, както и рани от огнестрелно оръжие, твърди полското радио RMF FM без да съобщава източника си, предаде БТА.

Полякът, чието тяло бе намерено на мястото до водача, е работел като шофьор в транспортна фирма на свой братовчед. Прокуратурата в полския град Шчечин в сътрудничество с германските власти изяснява обстоятелствата на убийството му.

Собственикът на камиона, регистриран в Полша, съобщи пред Франс прес, че е говорил за последно с Лукаш вчера следобед.

"Не зная какво става с него. Той ми е братовчед, познавам го от дете. Гарантирам за него", каза бизнесменът Ариел Журавски.

Тежкотоварният автомобил пренасял 25 тона металургични продукти от Италия. Той пристигнал в Берлин вчера, но компанията, която трябвало да приеме товара, уведомила шофьора, че не може да го приеме, и му казала да пренощува някъде и да се върне тази сутрин.

Очевидец на атаката в Берлин пък гонил на разстояние два километра предполагаемия шофьор на камиона, което помогнало за задържането му.

"С помощта на този човек стана възможно арестуването на заподозрения. Този граждански кураж ни носи днес известна утеха", отбеляза говорител на берлинската полиция, цитиран от в. "Велт".

През цялото време, докато преследвал предполагаемия извършител на кървавото нападение, очевидецът поддържал връзка по телефона си с полицията, като давал ключови указания за местонахождението на беглеца.

По-късно обаче стана ясно, че полицията в Берлин смята, че задържаният пакистанец не е шофьорът на камиона убиец и че той още е на свобода.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
„Хлебарка“ налази ефира на БНТ и дори изпълзя на трето място в „Ново 10+2“ Песента на Диди и Мони от бургаския дует „Парадокс“ дебютира в класацията и едва не я оглави Не му върви срещу Джокович, защото... Изпълнява бекхенд с една ръка
Това са истинските причини жените да привличат емоционално недостъпни мъже Те се влюбват в партньори, които изглеждат чаровни, загадъчни и привлекателни, но с времето се оказва, че тези мъже не могат да предложат дълбока емоционална свързаност Вече не купувам хляб, от 2 кг брашно правя 45 броя от тези памук питки Лесни са, практични и толкова вкусни, че ще се чудите защо изобщо сте купили хляб
Макрон с призив към Нетаняху Френският президент иска спиране на огъня в Газа Ужасна вест от Мианмар Бременна жена издъхна след земетресението
Шокиращ финал Сбогуваме се с хитовия сериал "Златно момче" Кола се запали в движение в голям роден град За щастие няма пострадали
Най-злобните зодии Те могат за нула време да превърнат живота ви в истински ад Малък самолет падна върху къща Пожарна и полиция евакуираха района 
Подробности за важната дискусия с министър Боршош в Бургас Ето какво се случи на разговор за туризма Отиде си голямо име в киното Почина Денис Арнт