Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Корнелия Нинова поиска нов устав на БСП

Референдумът показа, че хората на харесват партиите такива, каквито са, заяви лидерката на червените
Ключови думи: Корнелия Нинова, БСП, Фидел Кастро, пленум, Румен Радев


Лидерът на БСП Корнелия Нинова предлага нов устав на партията. Тя говори пред разширено заседание на Националния съвет (пленума) на формацията, първата част от което бе открита за медиите. На форума пристигна и новоизбраният президент Румен Радев, който направи кратко обръщение към червените политици.

Нинова подчерта, че в БСП са били за три „не“ на референдума, организиран от екипа на Слави Трифонов. От друга страна обаче високата активност на допитването е показала, че народът не харесва партиите такива, каквито са в момента. Затова БСП трябвало да се промени и да даде път на млади и необременени хора.

„Ще ви предложим да приемем и нов устав на партията. Много пъти сме си говорили за това, че уставът ни има противоречиви текстове, че вече не отговаря на модерните и съвременни условия за правене на организационни структури, на взаимодействие межу тези структури, на правене на политики“, заяви лидерът на БСП.

Тя добави, че е чула различни мнения в тази изтекла седмица и успокои, че никой няма да насилва да се прави устав, който противоречи на мненията в партията и на намеренията за развитие на БСП.
„Ще го направим заедно. Ще имаме комисия, която ще подготви проект и всеки от вас ще може да прави своите предложения. Този устав ще бъде пуснат в структурите, където ще подлежи на обсъждане, преди да го приемем на Конгреса“, каза още Корнелия Нинова.

Тя обясни, че в закритата част ще даде своето мнение, какво по-точно трябва да се промени в партията.
Конгресът няма да е през януари, както обяви Корнелия Нинова по-рано тази седмица, а вероятно на 4 и 5 февруари, стана ясно от думите й днес на пленума.

Нинова потвърди, че БСП няма да се опитва да прави правителство в този парламент. Партията няма да подкрепи и кабинет, предложен от политическата сила в парламента, която ще получи третия мандат от президента (след очаквания отказ от ГЕРБ и БСП последователно да съставят правителство с първите два мандата).

Лидерът на БСП припомни, че разполагат само с 38 депутата в това Народно събрание и че ще се борят да спечелят следващите парламентарни избори, за да управляват.
В предизборната си платформа червените ще заложат на възстановяване на чувството за сигурност у хората, развитие на икономиката, на здравеопазването и на образованието, стана ясно от думите на Нинова.

Тя подчерта, че са спечелили президентските избори благодарение на няколко фактора и отсече: „ГЕРБ не са непобедими и ние направихме възможно това!“

Нинова заяви, че БСП няма да участват с министри в евентуалните служебни правителства нито на Росен Плевнелиев, нито на Румен Радев.

Участниците в пленума почетоха с минута мълчание починалия кубински диктатор Фидел Кастро, както и лидера на социалистите в Пловдив Красимир Мурджев, който също си отиде преди няколко дни.



5
Коментара по темата
5.
5
29.11.2016 13:21:48
Почели починалия диктатор Фидел, представете си!!! Ами да не забравят Другарите; Ленин, Сталин и Ким Ир Чен, баси малоумниците червени!!!
4.
курнелия
28.11.2016 17:01:30
тая е бахти боклука мазен
3.
Курбовски
27.11.2016 00:29:36
Гледайте в господарите как лъже тая червена свиня за руския кандидат Радев
2.
zv.
26.11.2016 15:03:17
А бе забранете ги тия със закон-всички бивши соцдържави ги изринаха комунистите с лопата,ние още им гледаме лъскавите муцуни крадливи!
1.
FREE BULGARIA
26.11.2016 11:36:34
NIama mlad komunist, ima samo prost komunisti, kradec, chovek koito ne moje da misli, inache niamashe da e komunist!!!!
  Добави Коментар
Пребиха родни метеоролози Престъпното деяние стана на връх Мургаш Земетресение в България Трусът не е от най-слабите
Отлична прогноза за времето Ще бъде слънчево Сексът и боя Повечето истории от Северозапада са доста брутални - все пак такава е реалността там
Лечителката Силвина Бел Илали разпозна в Тръмп най-висшия дух и прогнозира потъване на ЕС Според нея Сергей Лавров също не е случаен човек и духът му бил господар на кармата Най-сигурните секс пози за зачеване Двойките, които изпитват затруднения в репродуктивно отношение са готови на всичко, за да успеят
Алдебаран: Идва нова ера за човечеството Уран движи света към свободата, а Плутон – завладява и подчинява всичко и когато действат една срещу друга, резултатът е колосална разруха, каза той Пророкът Едгар Кейси: Бъдете господари на храната си! Здравословни вегетариански ястия
Очаквано от 1000 години знамение на Първа пролет, астролог разкри как любовта побеждава тъмнината Най-висшите енергии на целия Космос се фокусират към Земята и ще ни влияят цяла година, каза Филип Филипов Цунами може да удари Санторини, готвят се за евакуация Според проучването макар сеизмичната активност да е известен фактор, свлачищата - както на сушата, така и под водата - също могат да предизвикат разрушителни вълни
След Холивуд, пламна и Ню Йорк Губернаторът на щата Ню Йорк Кати Хочул обяви извънредно положение в окръг Съфолк До часове в Германия ще е ад, куп летища затварят Възможно е стачката да продължи няколко дни, като преговорите между синдикатите и работодателите все още не дават резултат