Проф. Михаил Константинов: Не всички в Харманли са терористи, но „Ислямска държава“ ще отвърне на удара
Ключови думи:
Михаил Константинов, бунт, Харманли, бежанци, Ислямска държава, мигранти, имунизация, мажоритарна система, избори, Николай Василев,
След бунта в Харманли „Ислямска държава“ ще отвърне на удара. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия проф. Михаил Константинов.
„Че връзка между буйстващите хора в Харманли и терористичната организация има, е очевидно, но това не означава, че всички мигранти са терористи. Те обаче са под силното влияние на пропагандата на „Ислямска държава“. Тези хора слушат какво им казва Ал-Джазира. Афганистанците и пакистанците не бягат от „Ислямска държава“. Те идват тук, защото има ядене“, коментира математикът.
„Тези хора не са дошли в Европа, за да работят и да се интегрират. И сърбите, и румънците обаче ни ги връщат много качествено“, добавя той.
„Нито един от мигрантите не е имунизиран. Защо ние си имунизираме малките деца при всички рискове, които крие това?“, попита професорът.
„На 10 000 души при един се получават увреждания. „Вложили сме много средства в имунизацията, а сме вкарали огромна маса хора, които не са и чували за имунизационен календар. Те нямат и естествената имунна система, която има белият човек в Европа. Това е много опасно“, предупреждава проф. Константинов. Защо се имунизираме, щом е безопасно сред нас да има такива хора, попита той.
Нека властта без да нагнетява обстановката, да обясни какви са опасностите, а не да говорят неща, на които хората не вярват, призова ученият.
Решението е просто – трябва да си пазим границата неподкупно и честно, както нашите деди с цената на живота си са я защитавали от нашественици, каза още Михаил Константинов.
Икономистът Николай Василев пък прогнозира, че хаосът ще става все по-голям.
Той коментира и проблемите, свързани с изборните правила, които трябва да се въведат у нас след референдума.
„Аз съм привърженик на мажоритарния елемент в изборите. Ще се спра на два положителни момента в него – единият е, че дългосрочно мажоритарните системи водят до това по-добри кандидати да стават народни представители и политици. И второто много ценно е, че мажоритарната система ражда по-стабилни правителства и по-стабилни управления. Ето, в България отново поредно правителство не си завършва мандата. Заедно със служебните правителства, ще се окаже, че имаме около осем правителства само за няколко години“, заяви бившият царски министър.
Проф. Михаил Константинов пък изтъкна, че е невъзможно за предстоящите парламентарни избори да се въведе мажоритарна избирателна система.
“Българския народ се изказа по един много лошо формулиран въпрос. Думите „с абсолютно мнозинство”, които бяха набутани във въпроса, просто го провалят този въпрос. Причината е, че правят една система, която никъде в Европа я няма”, каза още математикът.