Павилион за понички се появи пред ромските секции в квартал „Победа“, избирателната активност рязко скочи
Павилион за понички се появи малко след 17 часа пред ОУ „Христо Ботев“ в ромския квартал „Комлука“, предава репортер на Флагман.бг.
До подвижната лафка имаше няколко едри мъже, а зад щанда бе млада жена от ромски произход. Щом видяха камерата на Флагман.бг мъжете изчезнаха, а продавачката се започна да се кълне, че единственото, което прави е да продава понички. На очи биеше, че много хора минават през сергията, но не видяхме никой да купува и една поничка. Действието се развива встрани от погледа на дежурните полицаи. Жената твърдеше, че дошла, защото знаела, че ще има хора и искала да продаде понички.
Действително прогнозата й се оказа напълно правилна. Малко след 17 часа – с настъпването на тъмната част, избирателната активност рязко скочи и по коридорите на ОУ „Христо Ботев“ започнаха да се образуват опашки. (Какво се случи по-рано днес в Комлука – вижте тук).
Изобретателността на ромските тартори понякога е завидна, припомнят наблюдатели на изборните процеси в Бургас. Преди време имаше сигнали за бял бус, който обикаля из гетото и напътсва местното население как да гласува. В подвижния предизборен щаб се раздаваха и пари, твърдяха тогава очевидци.