Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Вицеканцлерът на Германия отписа Турция за членство в ЕС, до пенсионирането му нямало да влезе

Зигмар Габриел
Ключови думи:

Германският вицеканцлер Зигмар Габриел заяви, че не вижда Турция да се присъедини към Европейския съюз по време своята политическа кариера, добавяйки, че Общността няма да бъде в позиция да приеме Турция за член, дори ако Анкара изпълни всички изисквания за влизане още утре, съобщава „Ройтерс”. 

Турция започна преговори за присъединяване към ЕС през 2005 г., но досега е постигнала малък напредък въпреки първоначалния бум на реформите.

Мнозина страни от ЕС са предпазливи относно възможността огромна, основно мюсюлманска страна да стане член на блока, а Европа отдавна се притеснява, че антитерористичното законодателство на Турция се използва за потискане на инакомислещите.

Репресиите, започнали след неуспешния преврат от 15 юли в Турция, разпалиха напрежението между Анкара и Брюксел.

„Дори и да сте много оптимистично настроени относно моята политическа кариера, аз със сигурност няма да видя Турция да стане член на този ЕС”, подчерта 56-годишният Габриел на пресконференция.

„В състоянието, в което се намираме, ние дори не сме в позиция да приемем град държава”, посочи още Габриел, който е и лидер на Германската социалдемократическа партия, която е по-малкият коалиционен партньор в правителството на канцлера Ангела Меркел.

Той допълни, че логистичен проблем бил голямото население на Турция, което наброява около 79 млн. души според Световната банка.

„Как би работило това в Европейски съюз, който понастоящем губи една от своите най-важни страни членки, който беше разтърсен така, че не знае как трябва се реорганизира?”, добави той, имайки предвид решението на британците да напуснат Общността.

Той подчерта, че Турция може вместо това, в по-далечно бъдеще, да се превърна в партньор „във външен пръстен” на един променен ЕС.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Защо сексът „по приятелски“ носи усложнения - 10 правила Ако сте „само за единия секс“, трябва да сте убедени, че никоя от двете страни няма да се влюби Ад на кръстовище в София заради пиян моторист Инцидентът е станал на кръстовищата на булевардите "Александър Стамболийски" и "Вардар"
18 знака, че женската ви енергия е блокирана Сравнявате се с мъжете 3 зодии, които ще направят голям скок в кариерата си тази пролет Дали сте сред тях
Няма такъв пухкав кекс с ябълка и моркови, става за нула време С ябълки, моркови и малко лимонада стават ето такива вкусотии - пухкав кекс с ябълка и моркови Клюкарстването било полезно, твърди учен Суийт обяснява, че клюкарстването е дълбоко вкоренено в социалната ни природа и има сложни психологически корени
Мариан Бачев уволни ключов шеф в културата Заповедта е издадена две седмици преди ресорният зам.-министър Тодор Чобанов да коментира пред ситуацията с НИНКН Проф. Рачев: Давайте към планината и морето, там агнешкото е по-вкусно! Във вторник може да има гръмотевични бури, но може да гръмне, може и да не гръмне
Путин смълча света, издаде грандиозния си план Президентът на Руската федерация подчерта, че Русия и Китай имат "големи планове - интересни, амбициозни и грандиозни" Няма да повярвате какво ще прави Ще пише роман
Превъртяха футбола През 2011 г. Бодьо/Глимт удря дъното – изпада във финансов колапс, играе във втора дивизия и функционира с условия, характерни за аматьорския футбол, а днес са на полуфинал в ЕКТ Мозъкът започва да работи с пълна сила между 60 и 80-годишна възраст Върхът на интелектуалната активност на човек е около 70 години, когато мозъкът започне да работи с пълна сила