Градският омбудсман става задължителен за общини с над 20 хил.души население
Това обяви Бойка Маринска, народен представител от „Движение България на гражданите“ от Реформаторския блок и председател на комисията по взаимодействие с НПО и жалбите на гражданите. Предложенията за изменение и допълнение на ЗМСМА са изготвени от Бойка Маринска и са внесени с подписите на народни представители от няколко парламентарни групи в последния работен ден на парламента.
Стремежът ни е да създадем възможност за засилване на сътрудничеството между институциите на местно ниво, където проблемите могат да бъдат решени по-бързо и ефективно, каза Маринска.
Основна цел на промените е и уеднаквяване на правилата за избор, продължителност на мандата, освобождаване от длъжност, правомощия и ред за отчетност на обществения посредник чрез превръщането му в задължителен орган за общините с население над 20 000 души, поясни измененията в ЗМСМА Маринска. За по-малките общини, на които вменяването на задължение за избор на обществен посредник би създало финансови затруднения, остава правото по собствена преценка да изберат такъв, като ще могат да се сдружават с други по-малки общини, допълни тя.
Изричното регламентиране на правомощията на обществения посредник ще доведе до по-голяма сигурност за гражданите, за които ще бъде ясно към кого и за какъв вид съдействие могат да се обръщат, категорична бе Маринска.
3
Коментара по темата
3.
До 1
03.08.2016 09:17:35
А какво ще работят половината от парламента след референдума?!
...работни места си създават.
...работни места си създават.
2.
До 1
03.08.2016 09:10:36
Как за какво,нали трябва да наместим и тези които за никав чеп не стават,ама са наши съпартийци!
1.
пешо кура
02.08.2016 17:11:12
За какво ги назначавате тия хранитутници дето невършат никаква работа както и обществен ред но какъвто кмета такива са и другите управници само далавери