Каракачанов: България не е разграден двор, нужен е твърд отпор, за да не ни залее нова мигрантска вълна
Сърбия взема предпазни мерки, като засилва охраната на границата, за да може, ако от Турция тръгне една вълна и залее България, да бъдат спрени мигрантите и да не стигнат до Сърбия. Българската граница обаче не е пропусклива. Въпросът е доколко българското правителство ще има куража да разпореди твърд отпор, ако тръгне нова мигрантска вълна. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ съпредседателят на Патриотичния фронт Красимир Каракачанов.
„Ако тръгне нова вълна към страната ни, българските гранични полицаи трябва да имат ясна заповед за никакво недопускане на преминаване на границата. Споразуменията не са край на историята, а част от нея и дори някой да се е споразумял за задържане на бежанците в първата сигурна страна, ние не трябва да ги приемаме. Споразумение е имало, когато ситуацията в Турция е била спокойна, а сега е различна. Ако към България тръгнат големи вълни, какво ще пропускаме? Ако някой желае тези хора да отидат в страната му, нека си ги качат на самолети още от Турция, вместо да ги мъчат да минават нелегално, а обирджиите да им обират парите! Защо трябва да минават през България? Ние да не сме разграден двор?“, коментира Каракачанов.
„Дали в Турция е налице една инсценировка на преврат или е истински опит за метеж, няма значение, но е важно да се отбележи, че още събота сутринта Ердоган направи най-голямата чистка в турската държава от еничарските времена (от началото на 19 век) насам. Само отстранените магистрати са над 3 000, уволняват се обаче и адвокати. Над 1000 чиновници от Министерството на финансите също са отстранени. Ако предположим, че някакъв военен, полицай, жандармерист или магистрат участва в някакъв заговор, един чиновник какво общо има? Това е изчистване на системата от всички неудобни и нехаресващи политиката на Ердоган“, подчерта депутатът.
„От много време говоря, че Турция, откакто на власт е Ердоган, е неуправляема. През 2010 г. започнахме този дебат. Тогава имахме инициатива за недопускане на Турция за членство в ЕС. Сега всички повтарят аргументите ни от тогава. Тогава казахме, че турският президент не се стреми страната му да стане член на ЕС, а за него това е възможност да притиска европейските държави и да получава икономически и политически дивиденти. Ердоган не води политика за евроинтеграция, към човешки ценности, а целта му е да възстанови Османската империя и да я направи трета или четвърта сила в света“, добавя Каракачанов.
„В Турция от 1922 г., т.е., откакто Ататюрк е на власт, до идването на Ердоган, генералният щаб на армията и съдебната система са гаранти, че турското общество ще бъде светско. Още с първия референдум се отстрани възможността Конституционният съд да отстранява от политическата сцена онези партии, които проповядват ислямизъм, каквато е политическата сила на Ердоган“, обяснява депутатът.
„Може ли премиерът ни например за два часа да уволни 300 съдии или 300 военни? Нали първо трябва да им направи списъка? За толкова кратко време не може да им набере имената и да принтира списъка. Всичко е предварително подготвено“, каза още Красимир Каракачанов. Добави Коментар