Първо във Флагман! Вижте цялата история на 16-годишните ученици, спасили жена от брутален престъпник (ВИДЕО)
09 Март 2017, Четвъртък, 11:01 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА видео: Георги РУСЧЕВНикита Соловьов и Юри Атанасов постъпиха геройски в навечерието на 8-ми март
На празника на жената 8-ми март две храбри бургаски момчета помогнаха на жена, ограбена от непознат мъж /ПРОЧЕТИ ТУК/.
16-годишният Никита е руснак и от 6 години живее в България, в момента той е ученик в 8 клас в СУ „Димчо Дебелянов". Неговият приятел Юри пък учи в Руската гимназия. Момчетата са приятели от години.
Младежите разказват, че всяка вечер се разхождат, но в навечерието на най-женския празник в една тъмна уличка в ж. к. "Лазур" чуват странни писъци. В първия момент не разбират ясно какво става и продължават. В последствие обаче виждат мъж, който бяга и двамата светкавично се втурват след него. За нещастие го губят от погледа си, но по пътя друг съвестен бургазлия им казва накъде е тръгнал крадецът и младежите усърдно продължават да го гонят, докато не стигат до бул. "Демокрация", където отново губят следите на джебчията.
В този момент възрастен мъж отива при тях и им показва къде се е скрил крадецът. Момчетата виждат, че непознатият мъж се е шмугнал под една от колите и го издърпват. Тогава Никита го хваща за врата, като му нарежда да върне чантата и всичко, което е откраднал.
Момчетата разказват, че се уплашили, защото помислили, че престъпникът ще извади нож или друго оръжие, затова го пуснали.
„Как няма да помогнем, това е жена, тя не може сама да си помогне, както един мъж може. Това беше точно като подарък в деня на жената. Потърпевшата ни благодари, но беше много объркана и изпадна в паника“, споделя Юри.
По думите на момчетата престъпникът е следял пловдивчанката още от фитнес залата и я наблюдавал. В момент на невнимание, когато тя говорела по телефона, непознатият мъж се втурнал към нея и й отмъкнал чантата.
Вижте повече подробности за героизма на момчетата във видеото:
Китай екзекутира 11 мафиоти
Сан Марино поиска мач с Реал Мадрид: Защитите ни са сходни
Българите държат 107 млрд. лв. на депозит, но какво може да се купи с тези пари
От 1 февруари плащанията в България са само в евро
Колко струват основните храни близо месец след въвеждането на еврото у нас
Общинският съвет в Камено прие ключови решения за култура, социални дейности и здравеопазване
На един работещ са му нужни 799 евро, за да се издържа. За тричленно семейство - 1438 евро
Русия и Украйна си размениха тела на загинали войници
Пак ме вкараха в екшън филм, оплаква се Кичка Бодурова след шума около поста ѝ
29/01/2026, Четвъртък 16:14
1
Tesla прекратява производството на Model S и Model X, за да освободи капацитет за роботи
Ето ги най-добрите пожарникари на Бургас (СНИМКИ)
Призрак на пътя: Младеж стряска шофьори с чаршаф и скафандър, приятелите му замерят колите с камъни

ХУБАВА НАЦИЯ, ХУБАВИ ХОРА!